Donacağız! İstanbul’a kar Kapaklı’ya kuru soğuk kaldı

Kapaklı kuru soğuk ile mücadele edecek. Cumartesi günü Kapaklı'da beklenen kar yağışı beklentilerin çok altında gerçekleşti. Ülke genelinde yaşanan soğuk ve kar yağışlı hava Kapaklı'da etkisini kuru soğuk olarak gösteriyor. 

Donacağız! İstanbul’a kar Kapaklı’ya kuru soğuk kaldı

Kapaklı kuru soğuk ile mücadele edecek. Cumartesi günü Kapaklı’da beklenen kar yağışı beklentilerin çok altında gerçekleşti. Ülke genelinde yaşanan soğuk ve kar yağışlı hava Kapaklı’da etkisini kuru soğuk olarak gösteriyor.

Sıcaklık -7 Dereye kadar düşecek

Önümüzdeki 3 gün boyunca sıcaklıkların gündüzleri maksimum 5 derece geceleri ise -7 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Özellikle aracıyla yola çıkacakların buzlanmaya karşı kış lastiklerini takmaları gerekiyor.

İstanbul’da Yoğun Kar Yağışı

16 Ocak 2021 soğuk hava sisteminden en çok etkilenen ilçe İstanbul oluyor. İstanbul’un birçok ilçesinden kar kalınlığı 5-7 cm civarında seyrediyor. Kapaklımız ise her zaman olduğu gibi kuru soğuklar ile mücadele edecek. Pandemi dolayısıyla evlerinde olan vatandaşlar bu sistemde de kar yağışına olan özlemlerini gideremediler.

Hafta Sonu Sıcaklıklar Artacak

21 Ocak 2021 Perşembe gününden itibaren Bölgemizde havaların ısınması bekleniyor. Özellikle Çarşamba gününe kadar devam edecek soğuk havalar Perşembe sonrasında 9 derece ve hafta sonu yine 12-13 derecelere çıkacak. Pazar günü ise yeni hava sisteminin yağmur bırakması bekleniyor.

Barajlar dolmaya başladı

Son yağışlar ile birlikte Kırklareli’de bulunan barajların doluluk oranının %40 seviyelerine çıkması günün en güzel haberlerinden biri oldu. Özellikle İstanbul ve Trakya Bölgesine su sağlayan barajların yağış bakımından kurak geçen kış mevsiminde gelecek günlerde daha yoğun yağışlarla doluluğun %60 lara çıkması bekleniyor.

Belediye ekipleri yoğun şekilde çalışıyor

Kapaklı Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun kar mesaisine devam ediyor. Geçtiğimiz gece buzlanma olan yollarda tuzlama çalışması yapan ekipler buzlanma olan üst geçitlere tuzlama yaptı.

kapaklı-belediyesi-tuzlama

Teski’den don uyarısı haberimizi okudunuz mu?

 

 

 

BUNLARI OKUMALISIN

BU VİDEO DİKKATİNİ ÇEKEBİLİR

Sanal Editör
Haber merkezi Kapaklı Son Dakika Haberlerini ekler.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

VİDEOLAR

İlginizi Çekebilir

Haber Kuşağı