SİYASET

Putin, Modi ile bir arada

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’teki heyetler arasında Şanghay İşbirliği Örgütü (SCO) Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere bir toplantı yaptı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Jeenbekov başkanlığında Şangay İşbirliği Teşkilatı (SCO) Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere heyetler arasında bir toplantı yaptı. Toplantıdan sonra Modi’ye adanmış Rusya Cumhurbaşkanlığı Ofisi Kremlin Sarayı’ndan Vladimir Putin tarafından hazırlanan mesaj yayınlandı. Mesajda, Putin son seçimleri kazandığı ve yeni döneme başladığı için Modi’yi tebrik etti.

“Son yıllarda muazzam anlaşmalar yaptık”

Putin Modi’ye verdiği demeçte, “Sayın Başbakan, son yıllarda uluslararası ilişkilerimizi yükseltmek için muazzam anlaşmalar yaptık. Bu ilişkiler kişisel bayan çabalarınızda ve Rusya ile Hindistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine olan ilginizi giderek artırdı,” dedi. .

Putin Modi’yi davet ediyor

Putin, Modi ile ilgili daha fazla çalışması olduğunu ve bu nedenle ikili ikili gündemlerinin yoğun olduğunu vurguladı. Mesajının sonunda, Modi’yi Rusya Vladivostok’taki Doğu Ekonomik Forumu’na davet etti.

Çin, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ve Pakistan liderleri ve Hindistan başbakanı Bişkek’teki Şangay İşbirliği Örgütü (SCO) Liderler Zirvesi’ne katılıyor. Zirveye Afganistan, Belarus, İran ve Moğolistanlı liderler de gözlemci olarak katılacaklar – Bişkek

sizlere kapaklihaber.net farkıyla sunulmuştur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat HOZER

1986 yılında İstanbul'da doğdum 2000 yılından bu yana Kapaklı'da ikamet etmekteyim. Kapaklı'nın sorunlarını Kapaklı Haberlerini sizlerle paylaşmaktayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı