Pazar, Nisan 21, 2024

İyi Parti Kapaklı İlçe Başkanlığından, AKP’li Cahit Özkan’a suç duyurusu

İyi Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin ve Yönetim Kurulu üyeleri  Akp Grup Başkan Vekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çıktığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Akp Grup Başkan Vekili Cahit Özkan “İYİ Parti FETÖ’nün kurdurttuğu partidir” şeklinde bir ifade kullandı.Bu ifade sonrasında harekete geçen İyi Parti Tekirdağ İl ve İlçe Başkanlıkları konu hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu kapsamda Kapaklı İlçe Başkanlığı’da harekete geçerek Çerkezköy Adliyesine giderek Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

AÇIKÇA SUÇ İŞLEMEKTEDİR.

Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan İyi Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, “Bugün 1 Eylül dünya barış günüdür, kutlu olsun. Acının, gözyaşının, savaşın olmadığı, huzurun egemen olduğu, savaşların yaşanmadığı bir dünya ve ülke arzuluyoruz. Fakat ülkemizde uygulanan iktidar politikası barış ve huzurdan tamamen uzaktır. 29 Ağustos 2021 tarihinde Beyaz TV’de yayınlanan “Akılda Kalsın” programında; AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan konuşmasında ‘İYİ Parti FETÖ’nün kurdurttuğu partidir. Bu kadar net bir ifadedir bu’ diyerek tüm İYİ Parti teşkilatlarını, parti üyelerimizi, hatta oy veren seçmenleri kapsar bir biçimde alenen ve açıkça hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılayarak suç işlemiştir. Bu nedenle tüm teşkilatlar olarak böyle bir suçlamayı şiddetle kınamakla beraber ilgili şahıs hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.”

İLK SEÇİMDE İYİ PARTİ GELMEKTEDİR.

Cahit Özkan’a da buradan bir kez daha seslenmek istiyoruz; Sayın Özkan, bu iftira partimize ve partililerimize daha önce defalarca yapıldı ama tutmadı. Müflis tüccar gibi eski defterleri karıştırarak bir yol bulmaya ve aklınız sıra partinizin erimesini durdurmaya çalışıyorsun, ama nafile. Herkes gayet net görüyor ki, gitmekte olan AK Parti, ilk seçimde gelmekte olan İYİ Parti’dir. Maalesef bu gözlem sizi hırçınlaştırıp ve sağa sola sebepsiz yere saldırmanıza sebep oluyor.

MİLLETİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Sayın Özkan, halkımız bu kadar sıkıntı içindeyken bugün ülkemizin normalleşmeye ihtiyacı var. Ülkemizin sükunet ve huzura ihtiyacı var. Partinizin siyasetinde hakim dil haline gelen kabalıktan ve hakaretten kurtulup, nezaket ve şahsilikten çıkarılmış bir Kuvvay-ı Milliye diline ihtiyaç vardır. Ülkemizin şefkat ve adalet diline ihtiyacı varken, 20 senedir yaptığınız gibi hala gerginliklerden medet umuyorsunuz. Nafile, bezirgan saltanatının biteceği günler yaklaşmıştır. İYİ Parti olarak yoksulluk kapanında ve korkularla sıkıştırılmaya çalışan halkımız ilk seçimlerde sizlere unutamayacağınız bir ders verecektir. Bizler de milletin sesi olmaya devam edeceğiz ve hiçbir güç bizi durduramayacaktır.” Şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takip Et

10,477BeğenenlerBeğen
329TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON HABERLER