Çarşamba, Temmuz 10, 2024

Profesör, Yasak Aşk Yaşadığı Kadını Bıçakladı Cezası Belli Oldu

Profesör, Yasak Aşk Yaşadığı Kadını Bıçakladı Cezası Belli Oldu

Kayseri’de yasaklanm aşk yaşadığı kadını bıçaklayarak ağır yaralayan ve tutuklu yargılanan Prof. Dr. Fuat D. “kastl olarak adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Ceza ehliyetinin olup olmadığının tespiti için Adli Tıp’tan gelen akıl sağlığının yerinde olduğuna dair rapor gelen profesörün cezaevinde 2 ay banyo yapmadığı da ortaya çıkmıştı.

20 Nisan 2018’de Kocasinan ilçesi Zümrüt Mahallesi Kadir Has Spor Salonu önünde meydana gelen olayda Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi bölümünde görevli 49 yaşındaki Prof. Dr. Fuat D., 2011 yılında hastanede tanıştığı ve bir süre yasak ilişki yaşadığı 38 yaşındaki Sibel İ. isimli bayan tekrar birlikte olmak için buluştu.

SÖZLÜ TARTIŞMA SONRASI BIÇAKLADI

İkili arasında çıkan tartışma sonrası Fuat D., araçtan aldığı bıçakla anssz kadını karnından ve kolundan ağır yaraladı. Sibel İ. hastaneye kaldırılırken, Prof. Dr. Fuat D. “bilerek adam öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3 CELSEDİR BEKLENEN RAPOR GELDİ

Kayseri 1. Ağır Cinayet Mahkemesinde yargılanan 49 yaşındaki esir sanık Prof. Dr. Fuat D. hakkında 5 Eylül 2018’de görülen birincil celsede cinayet ehliyetinin olup olmadığının tespiti için Adli Tıp’a gönderilmesine karar verilmişti. 10 Aralık 2018, 25 Şubat 2019 ve 1 Nisan 2019 tarihlerinde görülen 3 celsedir beklenen rapor geldi.

2 AY BANYO YAPMAMIŞ

Celse arası İstanbul Adli Tıp Ihtisas Kurulu’ndan gelen raporda, sanığın akıl sağlığının yerinde olduğu, canice ehliyetinin btn olduğu ifadeleri yer aldı ve rapor dosyasına eklendi. Sanığın yaklaşık 2 aydır cezaevinde banyo yapmadığı, raporun gelmesinin ardından banyo yapmaya başladığı da bahis edildi.

profesor yasak ask yasadigi kadini bicakladi cezasi belli oldu 5cdc78ede40adProf. Dr. Fuat D.

SUÇUNU KABUL ETTİ

Kayseri 1. Ağır Cinayet Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında tutsak sanık Fuat D. ile avukatlar hazır bulunurken, mağdur kadın Sibel İ. duruşmaya katılmadı. 1. Ağır Canice Mahkemesi’nde son kez baat karşısına çıkan 49 yaşındaki evli, 2 çocuk babası tutuklu sanık Prof. Dr. Fuat D., 5 Eylül 2018’de görülen davanın birincil celsesinde yaptığı savunmasını her yerde ettiğini, mağdur kadının kendisini sürekli tehdit ettiğini söyledi. Mesleki başarılarından bahseden sanık Fuat D. ilk celse şunları söylemişti:

“4-5 yıldır tanıştığım bir bayandı. Kendisi ile ilişkimiz vardı, zaman zaman birlikte de olmuştuk. Bu sürede kendisine 10 bin TL ve 15 bin TL elde etmek üzere iki ayrı borç para vermiştim. Bir süredir görüşmüyorduk. Durum günü tekrar görüşmek istedim. Kadir Has Spor Salonu’nda olduğunu söyledi, oraya gittim, aracıma geldi, şarjını unutmuş, gidip aldıktan sonradan geri geldi. Biraz araçta konuştuk, görüşmeye srdrmek için eşimden ayrılmamı istedi. Ben de borcumu istedim, hakaret ve küfürleşmeler oldu ve araçtan indi. Ben de psikolojik stres altındaydım, canına kast etmeyi, hatta yaralamayı bile düşünmedim. Fevri gerginlik altında bıçakla vurdum. Evli olduğumu biliyordu, arabada bulunan çakı bıçağı ile bıçakladım, şuursuzca bir hareketti.”

MAĞDUR KADIN: EŞİNDEN AYRILMASINI İSTEMEDİM

5 Eylül 2018’de görülen ilk celse duruşmaya gelen mağdur kadın Sibel İ. ise bir yakının tedavisinde sanık ile hastanede 2011 yılında tanıştıklarını, sonrasında görüşmeye başladıklarını ve 2 yıl dein görüşmenin sürdüğünü anlatmıştı. Olaydan 4 yıl önce ayrıldıklarını anlatan Sibel İ., “Olaydan 15 gün önce sanık ısrarla görüşmek istedi. Bir kafede buluştuk, her yerde birlikte olmayı istedi, bende hayatımda başka birisi olduğunu ve bunun mümkün olmayacağını söyledim. daha sonra sürekli yazmaya başladı ve görüşmek istedi. Olay günü yine yazdı, bende spor salonunda olduğumu söyleyince oraya geldi. Aracına bindim, yeniden aynı şeyleri söyledi; eşi ile sorunlarını olduğunu, yeniden birlikte elde etmek istediğini anlattı. Ben de mümkün olmayacağını söyledim. İndikten sonra, aracıyla önüme kesti, kaldırıma geçtim, aracı park edip olarak peşimden geldi. Armaan aldığını belirtip, elindeki kolyeyi saptamak istedi, kabul etmedim, eve bırakmak istedi, kabul etmedim. Sonradan karnıma ve koluma bıçakla vurdu, ilişkiye zorlayan oydu, evli olduğunu biliyordum, eşinden ayrılma konusunda zorlamam olmadı, ben istemiyordum” diye ifadeler kullanmıştı.

CEZASI EMIN OLDU

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık Fuat D.’ye “bile bile adam öldürmeye teşebbüs” suçundan önce müebbet, teşebbüste kaldığı gerekçesiyle 9 yıl ve duruşmadaki iyi hal indirimi ile neticeten 7 yıl 6 ay hapis cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verdi.

sizlere kapaklihaber.net farkıyla sunulmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takip Et

10,477BeğenenlerBeğen
329TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON HABERLER