GENEL HABERGÜNDEM

Vergi Yapılandırma ikinci taksit son ödeme gününü kaçırmayın.

Vergi Yapılandırma yapanların ikinci taksit son ödeme günü belli oldu. 7143 sayılı Vergi Yapılandırma Kanunu kapsamında vergi borçları yapılandırılmıştı. Bu yapılandırma kapsamında peşin ödemelerde %90 a varan indirim yapılmıştı. İlk taksit tarihi olarak 30.09.2018 tarihi verilmişti. Bu Yapılandırmanın getirdiği imkanlardan yararlanmak için ilk iki taksit ödenmesi gerekiyor. Bu ödemeler iki ayda bir yapılmaktadır. Bu kapsamda 7143 sayılı kanun kapsamında Vergi Yapılandırma borçlarının 2. taksiti son ödeme tarihi 30 Kasım 2018 olarak belirtilmiştir.

ÖDEMELER İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK

Taksit ödemeleri İnternet Vergi Dairesi üzerinden android ve ios işlemcili cep telefonlarından yatırılacaktır. GİB üzerinden yapılacak ödemeler “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümü üzerinden 02:00 22:00 saatleri arasında kredi kartı ve havale yöntemi ile yapılacaktır. Ödemelerde sorun yaşanmaması için internet tarayıcınıza www.gib.gov.tr yazılması gerekiyor. Aksi takdirde bazı internet sıkıntıları yaşanabilir. Vergi ödemelerinde bu taksiti de yatıranlar bundan sonraki ödemelerine hak kazanacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat HOZER

1986 yılında İstanbul'da doğdum 2000 yılından bu yana Kapaklı'da ikamet etmekteyim. Kapaklı'nın sorunlarını Kapaklı Haberlerini sizlerle paylaşmaktayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı