Ana Sayfa BÖLGE Tekirdağ'da Yoğunluk Kapaklı ve Çerkezköy'de - Harita Yayınlandı.

Tekirdağ’da Yoğunluk Kapaklı ve Çerkezköy’de – Harita Yayınlandı.

Abone ol Abone Ol

Kapaklı Haber – Tekirdağ’da en çok vaka Kapaklı ve Çerkezköy’de – Koronavirüs Haritası Yayınlandı. Bugün yapılan Bilim Kurulu toplantısından sonra Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca basın mensuplarının karşısına geçti. Covid-19 salgını ile ilgili 7 Nisan 2020 itibariyle son vaka sayılarını ve salgının boyutlarını bir kez daha anlattı.

VAKA SAYISI ARTIŞI SÜRÜYOR.

Bakan Koca yaptığı açıklamasında bireysel izolasyonun önemini bir kez daha vurguladı. Evde kalma çağrılarına uyulması gerektiğini bu iki haftanın kritik önem taşıdığını belirtti. Öte yandan bugün Türkiye genelinde yapılan test sayısını 20 bin yirmi üç, toplam bugün ki vaka sayısının 3 bin sekiz yüz doksan iki olduğunu açıkladı. Bugün yaşanan vefat sayısı 76 artarak toplam vefat sayısının 725 olduğunu vurgulayan Koca 256 yeni hastanın bugün taburcu olduğunu duyurdu. Bu şekilde toplam Vaka sayısı 34109, Toplam Ölüm sayısı 725, Toplam Yoğun Bakımda hasta sayısı 1474, toplam entübe hasta sayısı 987, toplam iyileşen hasta sayısını 1582 olarak açıkladı.

İl İl Koronavirüs vaka sayısı 7 Nisan Yoğunluk Haritasında Kapaklı Ve Çerkezköy Detayı

Açıklamalarına Grafik ve haritalar üzerinden devam eden Bakan Koca’nın özellikle İl İl Koronavirüs yoğunluk haritasına dikkatli bakıldığında Kapaklı ve Çerkezköy için vaka yoğunluğu dikkat çekti. Haritada Tekirdağ İlinde en çok yoğunluğun bulunduğu bölge Kapaklı ve Çerkezköy birleşik olarak, sonrasında Çorlu ve Süleymanpaşa olarak gösterildi. Halen Çerkezköy ve Kapaklı’da bulunan Sanayi kuruluşlarında binlerce işçi çalışmalarına devam ediyor.

Covid-19 harita bilgilerini il il şeklinde aşağıda görebilirsiniz. 7 Nisan Türkiye Corona Yoğunluk Haritasında en yoğun salgının yaşandığı ilin İstanbul olduğu gözlendi.

Aşağıdaki tabloda günün gün koronavirüs test sayılarına göre vaka artış oranları belirtilmiştir. Bu tabloda ki duruma göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Test sayısına göre vaka oranlarının azalma gösterdiğini dile getirdi.

Aşağıdaki tabloda ise cinsiyete göre Koronavirüs salgınına yakalanma oranları belirtilmiş. Bu oranlara göre 20 yaş altı ve 65  yaş üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağının etkilerini gösterdiği görülüyor. Öte yandan bu güne kadar en çok enfekte olan yaş grubu ise 25 – 40 yaş aralığında olduğu tabloda görülüyor. Yine Erkekler kadınlara oranla daha fazla koronavirüse yakalanıyor. Mavi çizgiler kadın enfekte vakaları mavi çizgiler erkek enfekte vakaları gösteriyor.

Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz kredi sonucu haberini okumak ister misiniz?

Koronavirüs yoğun bakım ünitesi görüntüleri haberimizi okudunuz mu?

Kapaklı Koronavirüs yoğunluk haritası güncel haberimizi okudunuz mu?

 

BU VİDEO DİKKATİNİ ÇEKEBİLİR

Sanal Editör
Haber merkezi Kapaklı Son Dakika Haberlerini ekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

VİDEOLAR

İlginizi Çekebilir

Tekirdağ’da Yoğunluk Kapaklı ve Çerkezköy’de – Harita Yayınlandı.

Kapaklı Haber - Tekirdağ'da en çok vaka Kapaklı ve Çerkezköy'de - Koronavirüs Haritası Yayınlandı. Bugün yapılan Bilim Kurulu toplantısından sonra Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin...

Kapaklı Koronavirüs Yoğunluk Haritası Yayınladı.

Kapaklı Koronavirüs Yoğunluk Haritası Yayınladı. Kapaklı Koronavirüs Yoğunluk Haritası Yayınladı. Sağlık Bakanlığının tüm kullanıcılara açık olarak sunduğu Hayat Eve Sığar uygulaması ile koronavirüs yoğunluk haritaları...

Sahurda ne yenmeli? Sahurda beslenme önerileri

Sahurda ne yenmeli? Sahurda beslenme önerileri ve Sahurda ne yemeliyim sorularınızın cevapları Sahurda ne yenmeli? Özellikle covid-19 salgınından dolayı bu ramazan ayında sahur menülerimize yeni...

Başkan pazarı denetleyip maske dağıttı.

Pazarda ücretsiz maske dağıttı. Başkan Pazarda ücretsiz maske dağıttı. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin Pazar günü sokağa çıkma yasağı olduğu için kurulmayacak olan Pazar pazarında...

SON YORUMLAR