BÖLGESPOR

Milli Sporcu Sevincini Ahmet Çetin ile Paylaştı.

Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Milli Sporcu Turgay Kaya Geleneksel 2018 Wushu Kung fu Türkiye Şampiyonasında Marmara Şampiyonu oldu. Sakarya’da düzenlenen şampiyona renkli görüntülere sahne oldu. Çerkezköy’ü temsil eden Milli Sporcu Turgay Kaya Marmara Şampiyonu olarak Altın Madalya ve Kupa Kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

SEVİNCİNİ AHMET ÇETİN İLE PAYLAŞTI.

Büyük Bir başarıya imza atan Turgay Kara Şampiyonluk kupasını, altın madalyasını ve yaşadığı mutluluğu Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ile paylaştı. Kazanılan Kupa sonrası Çetin Group sosyal medya hesabı üzerinden şu mesaja yer verildi. “Milli Kickbox-Wushu Sporcumuz Turgay Kaya yeni bir başarıya daha imza attı. Wushu-Kung-fu Federasyonu tarafından organize edilen müsabakada Marmara Şampiyonu olarak altın madalya ve kupa kazandı. Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi Beden eğitimi öğretmeni Kaya, başarısını ve mutluluğunu Yönetim Kurulu Başkanı’mız Ahmet Çetin Bey ile paylaştı.”denildi.

WUSHU KUNG FU NEDİR.

Bu isim aslında Çin Savunma sanatlarının genel adıdır. Çince de Kung-fu terimi beceri anlamına gelmektedir. Wushu ise savaş sanatı anlamını taşımaktadır. Diğer anlamlarıyla Wushu Savaşma sanatı ve teknik becerilerin bir araya geldiği bir dövüş sporudur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat HOZER

1986 yılında İstanbul'da doğdum 2000 yılından bu yana Kapaklı'da ikamet etmekteyim. Kapaklı'nın sorunlarını Kapaklı Haberlerini sizlerle paylaşmaktayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı