Cumartesi, Haziran 15, 2024

Yusuf Çetin, “Termik Santrali İptal Ettirenler Pınarça ve Kapaklı Halkıdır.

İyi Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin yaptığı basın açıklaması ile Kapaklı sınırları içerisine yapılmak istenen ancak iptal edilen Termik Santralini siyasi malzeme olarak kullanan kesimlere sert çıktı.

REKLAM DEĞİL UYARI YAPIYORDUK.

Yaptığı açıklamada iptal edilen termik santralin sosyal medya aracılığıyla  siyasi malzeme olarak kullananlara seslenen Yusuf Çetin, “Sosyal medya hesaplarında Kapaklımızın Pınarca mahallemiz hudutlarında yapılması planlanan termik santralin yapılması projesinden vazgeçildiği yayınlanmaktadır.Termik santralin yapılması konusundaki iptalin sahiplenen bir kesim olduğu görülmektedir, sanki bu mücadeleyi tek bir kesim yapmış gibi bir algı oluşturma çabası içerisinde bulunulduğu anlaşılmaktadır. Bizler İNSAN ve DOĞANIN  yok olmasına/zarar görmesine itiraz ederken reklam değil uyarı yapıyorduk.” dedi.

İPTALİ GERÇEKLEŞTİREN PINARÇA VE KAPAKLI HALKIDIR

Sözlerine devam eden Çetin, “Bu mücadelenin sonucunun alınmasında gerçek sahiplerinin özellikle Pınarca halkı ve Kapaklı ile çevre ilçelerin tek vücut olup mücadele etmiş olmasıdır. Bu konuda, basınımız da duyarlı davranarak, halkımızın sesinin duyulmasında ve teşkilatımızın duygularını ve endişelerini yüksek sesle dile getirilmesinde önemli rol oynamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşınmasında İYİ Parti Kapaklı İlçe Teşkilatımızın ve İl Başkanlığımız ile Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Enes KAPLAN’ında duyarlı davranması etkili olduğu görülmektedir.” dedi.

BU ADIM SEÇİM YATIRIMI OLMASIN

Termik Santralin iptali için paylaşım yapan siyasi kesimlere seslenen Çetin, “Bu mücadelede insan hayatını ve doğal yaşamın korunmasında duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederiz. Ayrıca Termik Santralının kurulmasında kurulması konusunda ısrarcı olan iktidar Partisi’nin Termik Santrali havayı kirletmemesi aksine temizlemesi konusundaki gerçeği görüp iptal edilmesi konusundaki geri adım atması yani yanlıştan dönmesi de bir erdemdir. İnşallah bu adım bir seçim yatırımı değil gerçeğin görülmüş olmasıdır. Her ne kadar yetkililerden yazılı bir açıklama olmasa da bu açıklamaların gerçek olmasını umuyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takip Et

10,477BeğenenlerBeğen
329TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON HABERLER