Pazartesi, Temmuz 15, 2024

İYİ PARTİ KAPAKLI İLÇE BAŞKANLIĞINDAN ANDIMIZ KARARINA DESTEK

İyi Parti Kapaklı İlçe Başkanlığından Andımız kararına destek

İyi Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı tarafından andımız kararına destek geldi. 8 Ekim 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim kurumları yönetmeliğinin 12. Maddesinde bulunan  öğrenci andının okutulmasını yürürlükten kaldırmıştı.Andımızın tekrar okullarımızda okutulmasına yönelik İYİ Parti Adana Milletvekili sayın İsmail Koncuk’un çalışması sonuç verdi. Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığı döneminde bu konuyla ilgili başlattığı hukuki mücadele Andımız kararının bozulmasıyla sona erdi. Andımızın okullarımızda okutulması gerektiğini her ortamda dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in gösterdiği hedefe yönelik İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı’da tepkisini gösterdi.

ANDIMIZI COŞKU İLE OKUYARAK PARTİ BİNASINA ASTILAR

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, İyi Parti Kapaklı Gençlik Kolları Başkanı Ali Alkan Mandalı ve  İyi Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Günay Küp Parti binasına ANDIMIZIasarak hiçbir gücün Yüce Türk Milletinin önünde duramayacağını söylediler.

BAŞKAN YUSUF ÇETİN’DEN BASIN AÇIKLAMASI

Bir Basın açıklaması ile Gündemi ve Andımız kararını değerlendiren Kapaklı İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin şunları söyledi. ” 1933 yılında okullarımızda okutulmaya  başlanan  ve 8 Ekim 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının ilköğretim kurumları yönetmeliğinin 12. Maddesinde bulunan  öğrenci andının  okutulmasının yürürlükten kaldırılmasından sonra. İYİ Parti Adana milletvekilimiz sayın İsmail Koncuk un Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığı döneminde bu konuyla ilgili başlattığı hukuki mücadele geçen hafta sonuçlanmıştır. Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında öğrenciler tarafından hep bir ağızdan okunan “Öğrenci Andı”nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmiştir. Danıştay, madde madde “Andımız”ın neden kaldırılmaması gerektiğini anlatmış  ve “İddiaların  andın kaldırılmasını gerekli kılacak nitelikte görülmemiştir” diyerek son noktayı koymuştur .       Çocuklarımızın   artık her sabah “Andımız”ı okumasında hiçbir engel kalmamıştır . .Milli Eğitim  Bakanlığınında bir önce yargı kararını uygulamaya  koyup  okullarımızda Andımızın okutulmasına  başlatması  anayasanın bir gereğidir .

Doğru olanda buydu, çünkü öğrenci andımız partiler üstü değerlendirilmesi gereken bir konudur. 8 Ekim 2013 tarihinde  Andımızın kaldırılmasının tamamen siyasi iktidarın tasarrufu ile gerçekleşmiştir . Yargı kararlarının geciktirilmeksizin Milli Eğitim Bakanlığı Danıştay’ın bu kararını bir an önce uygulamalı ve dolayısıyla milli varlığımızla sorunu olan Türk kimliğinden rahatsızlık duyan ayrılıkçı zihniyetlere de cevap vermiş olacaktır.

Andımızın nesinden ve hangi cümlesinden rahatsızlık duyuyorlar. Türküm kelimesi mi? doğruyum kelimesi mi? yoksa çalışkanım kelimesi mi? rahatsızlık veriyor. Brunson kararına saygı duyanları Danıştay’ın bu isabetli kararına da saygı duymaya davet ediyor ve İYİ Parti olarak bu konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takip Et

10,477BeğenenlerBeğen
329TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON HABERLER