Çarşamba, Temmuz 10, 2024

Vatandaş gene mağdur. Aynı ürün iki farklı fiyat (ÖZEL HABER)

Vatandaş gene mağdur. Aynı ürün iki farklı fiyat (ÖZEL HABER)

Ekonomik krizin etkisini yaşamın tüm alanında hissettiğimiz şu günlerde gazetemizin ekipleri etiket fiyatlarını araştırdı. Yaptığımız araştırmada ne yazık ki aynı ürüne ve daha bir çok ürüne ayrı fiyat tarifelerinin yapıldığını tespit ettik.

Ekonomik Kriz Sürüyor

Yaşanan ekonomik kriz ve sonrasında piyasalarda oluşan dalgalanmalar vatandaşı zor durumda bırakmaya devam ediyor. Ekonomik kriz ile mücadele ettiğimiz bu günlerde vatandaşların çağrısı üzerine gazetemizin ekipleri harekete geçti.

Kapaklı da ki birkaç markette yaptığımız araştırmada devletin su an mücadele ettiği konu yine gün yüzüne çıktı. Tüm uyarı ve çağrılara karşın etiket fiyatlarındaki farklılıkları ekiplerimiz yerinde tespit etti. Kapaklı’da iki ayrı markette yaptığımız araştırmada etiket fiyatlarındaki farklılıklar kameralarımızdan kaçamadı.

Yetkililerin ve devletin üst düzey yetkililerin tüm uyarılarına karşın fiyat farklılıklarının devam ettiğini ekiplerimiz tespit etti. Firma isimleri bizde saklı olan gerek duyulduğu anda gerekli mercilere yer ve şirket isimlerini vereceğimiz iki markette iki etiket fiyatını yayınlıyor yorumu 1600 TL asgari ücretle geçinme ve krizle mücadele etmek zorunda kalan halkımıza bırakıyoruz…

Bebek Bezi 4 numara 40’lı = A Marketinde 38,90 tl ile 20 metre ilerisindeki B Marketinde 47,70 TL ye satılıyor. Aradaki fark: 9 TL  Öyle ki bunu satan iki markette bundan para kazanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takip Et

10,477BeğenenlerBeğen
329TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON HABERLER