Cumartesi, Haziran 15, 2024

İYİ PARTİ’NİN 1. YAŞ GÜNÜ KAPAKLI’DA GÖRKEMLİ KUTLANDI.

İyi Parti Kapaklı Teşkilatı İYİ PARTİ’nin 1.Yaş Gününü görkemli bir törenle Atamızın huzurunda kutladı. Törene İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf ÇETİN, İYİ Parti Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Alkan Mandalı, İYİ Parti Tekirdağ İl yönetim Kurulu Üyesi Günay KÜP,  İYİ Parti Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, İYİ Parti Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan eski İYİ Parti Başkan yardımcısı  İş adamı Cemalettin FARIMAZ ve İyi Parti Kapaklı Belediye Başkan Aday arasında ismi geçen Zafer Akgün katıldı. Kapaklı ATATÜRK Büstü önünde toplanan İyi Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı üyeleri hep bir ağızdan Andımızı okudu.

iyi parti doğum günü

Yapılan çelenk koyma töreninde İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada “Bugün 25 Ekim 2018 Partimizin kuruluşunun 1.yıl dönümü. Yani İYİ Parti 1 (bir) yaşında. Bizler Bu yola çıkarken “CESURLAR HAREKETİ “ olarak çıktık. Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’ in kararlı ve başarılı tutumu ile 25 Ekim 2017 tarihinde İYİ PARTİ kimliği ile siyaset sahnesinde yerimizi aldık. 25 Ekim 2017 tarihine kadar uzun ve engelli bir süreçten geçtik. Zorlukları aşa aşa Genel Başkanımızın liderliğinde İYİ Partiyi kurarak ne kadar isabetli bir karar verildiğini ve Türkiye’nin İYİ Partiye ne kadar çok ihtiyacı olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Kuruluş değerlerinden ve Cumhuriyetimizin kurucu ve ebedi Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsedilmemeye ayrıca çeşitli bahaneler ile Milli Bayramların kutlanmamasına veya sönük programlar ile geçiştirilmeye çalışılıyordu.

IMG 20181025 WA0008

İYİ Partinin Kurulması ile Ülkemizde siyaset bir anda hızlı bir sürece girdi. Bu süreç içinde kendi kurumsal kimliğini tamamlamaya çalışırken, hükümet tarafından 24 HAZİRAN 2018 Tarihine baskın seçim kararı alındı. Bu baskın seçime girmememiz için her türlü engellemeler yapıldı. Partimiz, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in ve Parti Kurmaylarımızın mücadelesi sonucunda 24 Haziran seçimlerine girebildi. Şimdi olduğu gibi seçim sürecinde yandaş yazılı ve görsel medyanın bizi yok saymıştır. Halkımıza ulaşmamızı engellemiş olsalar da 81 ilimizdeki tüm teşkilatlarımız ve üyelerimizle birlikte kendi imkânlarımızla seçim kampanyası yürüttük. Buna rağmen ilk defa girdiğimiz seçimde 43 milletvekili çıkarmayı başardık.

Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı adayı olması için halkımızdan en az 100 bin imza toplama şartı oluşmuştur. Genel Başkanımız baskın Seçim kararı alınmasından önce ve sonrası yaptığı konuşmalarında açıklamıştır. Cumhurbaşkanı adayı olmak için Halkımızdan en az 100 bin imza almak şartı ile aday olacağını söylemiştir. İmza sürecinin başladığı ilk gün sadece 2 saat içinde bu imzanın çok fazlasıyla toplamıştır. Şimdi de önümüzde yerel seçimler var. Türkiye’nin her bölgesinin İYİ Belediyeler tarafından yönetilmesi İYİ ve CESUR Meclis üyelerimizin olması için çalışacağız.

Bizler iç çekişmeler ile uğraşırken, zaman hızla akıp geçmekte, biz de Ülkemizin daha yaşanır ve güvenilir olması ve Ecdadımızın bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin payidar kalması yolunda İYİ Parti olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isterim.MEDENİYET YOLUNUN TAŞLARINI SADECE CESURLAR DÖŞER.Partimizin 1.kuruluş yıldönümü kutlu olsun …. ” dedi.

iyi parti dogum 1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takip Et

10,477BeğenenlerBeğen
329TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON HABERLER