Tekirdağ’da Ekmeğe zam kesinleşti. İşte Yeni Fiyatı

Tekirdağ'da ekmeğe zam geldi. Buna göre 220 gr olarak satılan ekmeğin fiyatı 1,50 TL den 2 TL ye yükseltildi.

Özellikle son zamanlarda fırıncıların çok fazla şikayetçi olduğu üretim maliyetlerinin artması konusuydu. Uzun süredir ekmeğe zam yapılmasını isteyen fırıncılar 2021 yılı itibariyle bu isteklerine ulaştılar.

Yüzde 34 Zamlandı

Bu fiyatlara göre fırın ve marketlerde satılan 220 gr ekmeğin fiyatı 1,50 TL den 2 TL ye çıkmış olacak bu artış ile ekmeğin fiyatı %34 lük bir artışa uğramış olacak.

Eleştirilere Yanıt Verdi

Öte yandan konuyla ilgili sosyal medya hesabından gelen eleştirilerle ilgili bir açıklama yapan Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın; “Arkadaşlar kimsenin ekmek fiyatı için tartışmasına Gerek yok..
Esnaf sanatkarlar birligi olarak Tekirdağ ili genelinde 220 gram Ekmege 2 tl fiyat onaylanmistir tum esnafimiza hayirli olsun…”
şeklinde konuştu.

Ayrıca bu güne kadar bilindiği gibi ekmek gramajları 210 gram üzerinden satılmaktaydı. Bu son fiyat artışı ile ekmek gramajı 10 gr arttırıldı. Böylece geçen yıl şubat ayında 1,25 TL den 1,5 TL ye çıkartılan ekmek fiyatı artık Tekirdağ ve 11 ilçesinde 2 TL den satışa sunulmasına karar verildi. Bu şekilde ekmeğe zam uygulaması başladı.

Ekmek Maliyetleri Nelerdir?

Özellikle ekmek fiyatlarını en çok etkileyen faktör un fiyatlarıdır. Buna maya, Poşet, Lojistik, Kira, personel gibi maliyetlerde eklendiği zaman fırıncıların tepkileri bu fiyatlara göre ekmeğin fiyatının artmasıydı. Nitekim 2020 yılında un fiyatlarına %40’ın üzerinden bir zam uygulandı.

BUNLARI OKUMALISIN

BU VİDEO DİKKATİNİ ÇEKEBİLİR

Sanal Editör
Haber merkezi Kapaklı Son Dakika Haberlerini ekler.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

VİDEOLAR

İlginizi Çekebilir

Haber Kuşağı