Cumartesi, Haziran 22, 2024

Bütün: “ÜRETKEN BELEDİYECİLİĞİ” hedefliyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün Aralık ayı Kapaklı Belediye Meclis Toplantısı sonrasında yaptığı basın açıklamasında; ‘Şeffaf belediyecilik anlayışına destek vereceğimize ve Kapaklı’yı daha gelişmiş bir İlçe olarak öne taşımak adına önergelerimizi verdik. Projelerimizi sunmaya devam edeceğimizden Kapaklı’lı hemşerilerimizin hiç şüphesi olmasın. ‘ dedi.

İşte O Açıklama;

Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün Aralık ayı Belediye Meclis toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında şu konulara değindi.

Eylül ayı Belediye Meclis Toplantısında Belediye Meclis Üyelerimiz tarafından 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 22.maddesinin (d) bendi usulü ile yapılan doğrudan temin alımlarında Kapaklı Belediyesi kurumsal web adresi www.kapakli.bel.tr ‘de ilgili müdürlüklerce yayınlanması ile ilgili verdiği meclis önergesi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çetin tarafından 29.11.2019 tarihinde basın açıklaması ile aktif olarak başlayacağı duyurulmuştur.

Şeffaf belediyecilik anlayışına destek vereceğimize ve Kapaklı’yı daha gelişmiş bir İlçe olarak öne taşımak adına önergelerimizi vereceğiz. Projelerimizi sunmaya devam edeceğimizden Kapaklı’lı hemşerilerimizin hiç şüphesi olmasın. Aralık ayı meclis toplantısında meclis üyelerimiz Belediyemizin, Kent Rehberi, E-imar, Elektronik İmza, vb tüm sistemleri ile vatandaşların zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde her türlü platformdan belediyeye ulaşabilmesi için önergelerini vermiştir.

Bilindiği üzere belediyelerin en önemli görevi, kentliyle bütünleşen, vatandaşların isteklerini, mevcut ve potansiyel sorunlarını zamanında ve yerinde tespit eden, problem önceliklerini objektif kriterlerle belirleyen, bürokrasiyi azaltarak, çözümlerin üretiminde halkın da katılımını sağlayan; şeffaf, katılımcı, ÜRETKEN BELEDİYECİLİĞİ öne çıkarmaktır.

ÜRETKEN BELEDİYECİLİĞİ DESTEKLEYECEĞİZ.

 

Bu vizyonda, teknoloji çağı olarak adlandırılan bu dönemde, Kurumlar arası bilgi paylaşımını esas alan entegrasyon altyapısını kurmak, İhtiyaç duyulan her konuda, planlama, mühendislik ve bunlar ile ilişkili diğer bilgilere hızlıca erişerek, üst düzey analizlerin kolaylıkla yapılabilmesini sağlamak.

Bu bilgilerin takibi ve kontrolü ile düzenli ve planlı bir kentleşme süreci için gereken yapıyı oluşturmak,

Kentin coğrafi özelliklerinden altyapı sistemlerine Vatandaşların sosyo-ekonomik niteliklerinden gelir-gider sistemlerine uzanan geniş bir skala içerisindeki bilgilerin bir veri tabanına toplanarak ilişkilendirilmesi ve yönetilmesini sağlamak,

Okul, hastane, cami, otel gibi öne çıkan tüm önemli mekânlarına,Semt, sokak, cadde gibi lokasyon belirten alanlarına,Bina, parsel, altyapı gibi imar bilgilerine erişim sağlamak gibi konularla ilgili Belediyemizin,

Kent Rehberi, E-imar, Elektronik İmza, vb tüm sistemleri ile vatandaşların zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde her türlü platformdan belediyeye ulaşabilmesi ve hizmet alabilmesi ve bölge belediyelerden bir adım öne çıkması gerekmektedir.Bu amaçla belediyemizin;

ULUSLAR ARASI BİLGİ TEKNOLOJİLERİ HİZMET YÖNETİM SİSTEMİ STANDARTLARINA ulaşması için Belediye Meclis Üyelerimiz Üretken ve Şeffaf Belediyecilik için çalışmalarına, projelerine devam edeceklerdir. şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takip Et

10,477BeğenenlerBeğen
329TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON HABERLER